Вівторок, 18.06.2019, 23:56
Вітаю Вас Гість | RSS
КОМПОЗИТОР

Віктор Григорович Торчик
 
заслужений працівник культури України,
лауреат обласної мистецької премії
ім. Германа Жуковського,

член національної Всеукраїнської музичної спілки
З високих, і не зовсім, трибун, останнім часом багато говорять, ба навіть волають, про відродження національної культури, свідомості та духовності. Кричати легше. А професійно робити свою справу, спрямовану саме на відродження та розвиток культури,  без перебільшення, - громадянський подвиг. Бо для цього потрібні не лише фанатична довіра й відданість, а й мужність. Усі ці риси притаманні Віктору Торчику – досвідченому керівникові, заслуженому працівнику культури України, талановитому композиторові, якому 27  квітня виповниться 65 років.
Віктор Григорович  народився 27 квітня 1948 року у мальовничому старовинному селищі Степань Сарненського району.  Саме рідна земля та батьківська домівка спонукали його до творення чудових   мелодій.
З дитинства баян для Віктора став радістю і змістом його життя і пов'язав навіки  з музикою, в яку закохався   щиро, віддано і безроздільно.
Після закінчення Степанської середньої школи він навчався в Житомирському музичному училищі, а згодом закінчив Київський державний інститут культури. 10 років очолював рідну Степанську музичну школу. Понад двадцять років незмінно очолював відділ культури і туризму Сарненської районної державної  адміністрації.
Творча праця збагачувала і надихала Віктора Григоровича на все нові й нові пошуки. Керуючи народним аматорським хором    районного будинку культури, не поривав зв’язків з неспокійним своїм хобі – аранжувати деякі музичні твори репертуару для співаків, складати мелодії. Віктор Григорович зайнявся розшифровкою музичного супроводу обрядів та звичаїв Полісся, збагачуючи його неоціненні скарби для спадкоємців.
У 1995 році вийшла збірка нарисів народної поетичної творчості Рівненщини І. П. Пестонюка «З поліської криниці», одним з упорядників текстів якої був  В. Г. Торчик.  В
1996 році була видана його власна збірка  «Коровайні мотиви Сарненщини» зі вступним словом до читача Анатолія Авдієвського – академіка,героя України, художнього керівника Національного заслуженого академічного народного хору ім.Г.Верьовки.  Це свідчить про те, що Віктор Григорович прагне, щоб на нашій землі не переводилися таланти, а їх високі пориви передавалися з покоління в покоління.
У 1998 році Віктора   Григоровича прийняли до Національної Всеукраїнської музичної спілки.  
А вже в 1999 році - присвоїли звання «Заслужений працівник культури України».
У 2000 році – присуджено обласну мистецьку премію імені композитора-земляка Германа Жуковського у номінації ,,За композиторську діяльність’’ а також  обрано делегатом з’їзду Національної Всеукраїнської музичної спілки
У 2006 році було видано  ще одну  авторську збірку «Краса і мудрість, і   любов». Це перша нотована репертуарна збірка для художніх колективів та окремих виконавців, видана не лише в районі, а й в області. Їй притаманні яскрава  виразність мелодики, поетичність і благородна простота форм.
У 2007 році Віктор Григорович став переможцем загальноміського рейтингу «Гордість міста» у номінації «Кращий письменник, поет, композитор, драматург, режисер, народний умілець, художник, творчий колектив».
Віктор Григорович Торчик був ініціатором запровадження в районі доброчинної акції «Творимо добро для себе». Мета її - допомогти становленню культури, переконати людей, особливо молодь, бути активними учасниками, а не споглядачами масових заходів, усім  безпосередньо брати участь в організації  дозвілля, допомагати  самим   утримувати майно закладів культури,  створювати навколо себе благодатну ауру цікавого та змістовного життя.   
В 2009 році випуск першого професійного СD-альбому «Сніг останньої любові» нашого земляка, став приємним сюрпризом для шанувальників творчості маестро. Через пошук нових форм, професійне аранжування Олександра Кузьмича (студія «Глорія» м. Київ) він знаходить цікаві художні рішення музичного матеріалу, в якому відчувається наполеглива творча робота, висока майстерність, неабиякий талант, яскрава багатогранність. Родзинкою СD- альбому є те, що твори виконують професійні співаки, лауреати всеукраїнських і міжнародних пісенних фестивалів: Галина Конах(Друга премія на Міжнародному фестивалі ,,Славянский базар’’), Микола Маєвський, керівник гурту «Чорні черешні» Юрій Поліщук, Народна артистка України Наталя-Марія Фарина. Творчості самобутнього композитора притаманна співпраця з відомими майстрами поетичного слова Ліною Костенко,Олександром Богачуком,Микола Луків, Ігорем Руденком, Юрієм Ковальським, Георгієм Сербіним, Володимиром Матвієнком, Петром Велесиком і місцевими поетами Валентиною Петренко, Тетяною Корнійчук,Валентиною Ксендзук, Ларисою Сай. 
Віктор Торчик саме та непересічна особистість, у якої чітко простежується своєрідна концентрація таланту і віддачі, згусток  щедрості розуму і чудової фантазії, що народжують-творять зворушливі мелодії. Така вже аксіома сутності на землі, що кожному з нас, ще при народженні дається талант, який з віком розвивається і примножується. Треба тільки вміло розпоряджатися цією іскрою безцінного дару.
 Віктор Григорович увійшов у мистецьке життя нашого району як талановитий  митець,  колоритна постать, композитор, закоханий у свій рідний край. Поклик серця й душі, якийсь потаємний  внутрішній голос, бажання добра, потреба утвердження, духовне самовираження, підштовхують ще  жвавого і  симпатичного, терплячого в спілкуванні з колегами, з усіма,  до   творчості.
Творчість Віктора Торчика зацвіте ще не однією піснею, бо творити добро - життєве покликання митця та кожного з нас, шанувальників слова і пісні. У нього ще багато пороху в порохівницях,  тобто творчої енергії та задумів.
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сарненська центральна районна бібліотека, 2013 р.